O nás

 

logoMarybee

 

 

Sme rodiná včelia farma MaryBee. Momentálne obhospodarujeme 70 včelstiev a všetky včelstvá vznikli na základe podpory v projekte adopcie včelstiev. Znamená to, že každé včelstvo o ktoré sa staráme, podporili ľudia, ktorí veria na vyššie spoločenské hodnoty. Každá včelia rodinka sa nachádza v úli s ručnou ilustráciou podľa originálnych námetov ľudí (ktorí si adoptovali svoje včelstvo). Podarilo sa nám to vďaka začiatočnej finančnej podpore konkrétnych podporovateľov. Za odmenu sme im prisľúbili včelie produkty, ktoré sme im doručovali ďalšie 4 roky v danej hodnote.

 

Tento projekt sme úspešne ukončili v roku 2020 a naši podporovatelia z našich začiatkov sú dnes našimi priateľmi a zároveň aj zákazníkmi dodnes.

 

 

Kŕmenie invertom

Včelárstvu sa venujeme v našej rodine už od roku 1980. Odjakživa sme používali kryštálový cukor rozpustený vo vode na zimné kŕmenie včelstiev. Po rozmachu invertných krmív na Slovensku sme v roku 2019 začali testovať domácu výrobu invertného sirupu pre včely pre vlastnú spotrebu. Vyskúšali sme rôzne alternatívy výroby a následne ich aplikáciu do včelstiev. Dnes už máme jasný pohľaď na zakrmovanie včelstiev a sme presvedčení, že momentálne je to najvhodnejšia alternatíva krmiva pre včely.

 

 

Späť do obchodu